Jeigu jaučiate bet kokius peršalimo simptomus, kuo skubiau kreipkitės telefonu į savo šeimos gydytoją, +370 343 96232  arba karščiavimo kliniką.  telefonu – 1808 .

Covid-19 skiepui, mūsų klinikoje registracija štai čia:  registracija covid-19 skiepui

Kas yra koronavirusai?

Koronavirusai – tai virusai, cirkuliuojantys  kurie sukelia infekcijas  žmonėms. Sukėlę infekciją žmonėms, jie toliau perduodami nuo žmogaus žmogui.

Kaip galima užsikrėsti COVID-2019?

Koronavirusai yra perduodami nuo žmogaus žmogui dažniausiai artimo sąlyčio su sergančiuoju koronavirusine infekcija metu – namų ar darbo aplinkoje, gydymo įstaigoje.  Virusas plinta per orą kvėpavimo takų sekretų lašeliais, kuriuos žmonės išskiria į aplinką kosėdami, čiaudėdami, ar iškvėpdami.

Kokie COVID-19 simptomai ir gydymas?

COVID-19 simptomai yra panašūs į gripo simptomus – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais sukelia plaučių uždegimą, sepsį ir septinį šoką, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Tikslus inkubacinis laikas nėra nustatytas, kadangi kiekvieno žmogaus organizmas reaguoja skirtingai, tačiau yra laikoma, kad jeigu per dvi savaites (14 dienų) nuo galimo užsikrėtimo momento ligos simptomai nepasireiškė, vadinasi asmuo yra sveikas.

Specifinio gydymo nuo COVID-19 ligos nėra, todėl taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas. Vaistų nuo koronaviruso kol kas nėra.

Daugiau informacijos apie COVID – 19 rasite čia: https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas

COVID – 19 tyrimai

Šeimos klinikoje galite atlikti šiuos tyrimus, ir lengvai išsiaiškinti ar sirgote covid-19.

– antikūnų IgM ir IgG tyrimas. Šis tyrimas parodo susidariusį imunitetą. Tai reiškia, jog Jums šiuo metu yra ligos pabaiga arba dažnu atveju jau esate persirgęs COVID – 19. Šį tyrimą atliekate jeigu norite sužinoti, ar sirgote COVID – 19 ir turite jam susiformavusį imunitetą. kreipkitės tel. nr. +370 343 96232

Taip pat kviečiame skiepintis pasirinkti laiką galite šioje elektroninėje erdvėje www.esveikata.lt , Jūsų lauksime atvykstant, į UAB „Jūsų sveikata” kliniką.